لینک‌های کاربردی  
  شبکه کوهورت ایران
Cohort studies play a central role in medical research to improve public and individual health. Since cohort studies are growing in number across the country, the Iran Cohort Consortium (ICC) was established to enhance the power of these studies and direct their goals and aspiration more effectively with a view to addressing health problems issues in Iran.

  مطالعه اپيدميولوژيک آينده نگر جمعيت بالغ ايران (پرشین)
مطالعه اپيدميولوژيک آينده نگر جمعيت بالغ ايران (پرشین) در سال 1393 با هدف گسترش و تشویق تحقیقات و همچنین توانمند سازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زمینه های علوم پزشکی، اپیدمیولوژی، بهداشت و تغذیه طراحی و اجرا شده است. هدف اصلی این طرح، یافتن عوامل خطر و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر شایع می باشد. نتایج و یافته های حاصل از این مطالعه در ایجاد تغییرات لازم در سیستم بهداشتی کشور حائز اهمیت بوده و می تواند روشهای مناسبتری جهت پیشگیری و درمان این بیماریها ارائه دهد که نهایتا منجر به ارتقا سلامت جامعه ایرانی و همچنین توسعه علوم پزشکی ایران و جهان شود.

  طرح تحقیقاتی کوهورت بیماری های مزمن (گلستان)

  مطالعه قند و ليپيد تهران
مطالعه قند و ليپيد تهران يك مطالعه گسترده در حوزه بهداشتي است كه براي نخستين بار در كشور توسط مركز تحقيقات غدد درون‌ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از سال 1376 به بررسي عوامل خطرساز بيماري‌هاي غيرواگير در شهروندان ساكن شرق كلان شهر تهران پرداخته و در حال حاضر مرحله سوم آن آغاز گشته است.

  پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس

  مرکز تحقیقات طب گرمسیری عفونی خلیج فارس

  مرکز تحقیقات زیست فناوری دریایی خلیج فارس

  مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج فارس
مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای خلیج فارس، از سال 1389 با هدف انجام طرح های پژوهشی در زمینه های مختلف پزشکی هسته ای فعالیت خود را در قالب گروه های تصویربرداری مولکولی، فیزیک پزشکی، نانوتکنولوژی پزشکی و فارماکولوژی مولکولی آغاز نمود. بخش بالینی این مرکز در زمینه ی پزشکی هسته ای و درمان و تشخیص بیماری های مختلف از جمله سرطان وقلب و عروق فعالیت چشمگیری دارد. این مرکز با تکیه بر توانمندی های بالای علمی و پژوهشی اعضای خود، تا کنون موفق به کسب موفقیت های ارزشمندی در سطح مراکز تحقیقاتی کشور و نیز چاپ مقالات متعددی در مجلات معتبر بین المللی شده است.

  پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

تعداد بازدید:   ۱
< >